Carl Jung
Prvé a najlepšie skutočné víno bez alkoholu

Sortiment vín bez alkoholu


Merlot

Hodnotenie someliéra Iva Dvořáka pre iDNES: "Tmavo rubínová farba so svetlým okrajom a stredne intenzívnou viskózitou. Vôňa je stredne intenzívna s nádychom jesenného lístia, zrelých sliviek, moruší a čučoriedok s jemnými podtónmi gaštanového dreva. Chuť je stredne plná s prirodzenou zvieravosťou trieslovín, ktorá môže pripomínať šípkový čaj, čučoriedky a kôstky višní. Kratšia dochuť. Je vhodné k pokrmom ako sú nárezové misy, syrov s nakládanou zeleninou."

Dobre sa doplňuje s červeným mäsom či syrom, alebo cestovinám na taliansky spôsob. Obsahuje iba 1/3 kalórií bežného vína.

Cabernet Sauvignon

Novinka z vinárstva Carl Jung roku 2015! Bohatá rubínová farba nasledovaná vôňou plnou černíc a orieškov v pozadí, dlhý záver. Obsahuje iba 1/3 kalórií oproti alkoholickému vínu. Skvelá voľba k barbecue.

Chardonnay

Carl Jung Chardonnay je novinka z rady dealkoholizovaných vín výrobcu Carl Jung. Jemný, ovocno-minerálny buket sa premení do plnej chute s nádychom zrelejších tropických plodov. Nepatrná sladkosť a svieža kyselinka na konci s dlhším záverom. Doporučujeme k rybe, či hydine.Tiež má iba 1/3 kalórií bežných vín.

Riesling

Carl Jung Riesling je jemne perlivé ovocné biele víno z tradičnej nemeckej odrody. Je veľmi čisté, ľahko nasladlé a na podnebí má dlhší záver. Buket pripomína zelené jablko a citrus. Hodí sa k hydine, rybám a bielym mäsám. Dobré k ľahkým šalátom a k niektorým menej koreneným a pálivým jedlám orientálnej proveniencie. Len 1/3 kalórii bežného vína.

Rosé

Nádherné, bohaté ružové víno s chuťou výraznejšou, ako by sa pri dealkoholizovanom víne čakalo. Decentný buket so stredne dlhým záverom. Chladené je optimálnym letným pitím. Je vhodné predovšetkým k dobrému syru a ľahkým francúzskym paštékam. Má iba 1/3 kalórií bežného vína.

Názor čitateľky iDNES: "Rosé ju príjemne prekvapilo, po niekoľkomesačnej abstinencii,veľmi ocenila jeho sviežu a zároveň i relativne plnú chuť."

Mousseux

Carl Jung Mousseux je príjemné a osviežujúce šumivé víno pre každodennú príležitosť. Naozaj univerzálne pitie, ktoré ocenia športujúci, i tí na redukčných diétach. Tiež budúce mamičky, či tí, ktorí v lete (alebo v zime) sa radi chutne osviežia. Tento klasický,polosuchý sekt tradičnej chute, vyrábaný z Rieslingu a Müller Thurgau, je príjemný sám o sebe. Je ho možné použiť tiež ako základ pre miešané nápoje - napríklad s nealko vermútom. Skúste ho s ľahkou polievkou typu consommé,alebo studenou rybacou polievkou. Vhodné tiež ako doplnok k šalátom a ľahkým syrovým tanierom. Má iba 1/3 kalórií bežného vína.

Mousseux Rosé

Carl Jung nealko Rosé Mousseux je príjemné, osviežujúce šumivé víno s krásnym ovocným telom s náznakom čerešní. Pre každodennú príležitosť - veľmi univerzálne pitie, ktoré ocenia športovci, ľudia na redukčných diétach, budúce mamičky, či tí, kto sa radi chutne osviežia. Iba 1/3 kalórií bežného vína.

Bitter Rosso

Dealkoholizovaný vermút pre každú príležitosť. Chuť nie je sladká ako u Rossa, ani príliš korenená ako u klasického Bitteru. Rosso Bitter svojim označením vyjadruje presne to, čo možno očakávať. Stredne červená farba a príjemná ovocno-bylinková vôňa. Veľmi osviežujúca s ľadom, so sódovkou,alebo s kvalitným pomarančovým, grepovým alebo ananasovým džúsom.

Hodnotenie someliéra Aleša Pokorného IHNED.CZ: "Nealkoholický dealkoholizovaný vermút ovocno bylinkovej vône pre každú príležitosť. Chuť nie je sladká ako u rossa, ani príliš korenená a natrpklá ako u klasického bitteru."