Carl Jung
Prvé a najlepšie skutočné víno bez alkoholu

Otázky a odpovede o víne bez alkoholu


Obsahuje dealkoholizované víno vôbec nejaký alkohol?

Áno, ale menej ako malé množstvo ;-). Zbytkový alkohol v našom víne nepresahuje 0,3% vol.,čo je menej ako napríklad nealkoholické pivo. Pre predstavu: ovocné šťavy, kefír a dokonca i žitný chlieb obsahujú často oveľa viac alkoholu ako naše víno. Každopádne alkohol v takto nepatrnom množstve nemá na ľudský organismus žiadne fyziologické účinky.

Víno bez alkoholu nemôže byť! Nie je to iba mušt z hrozna?

Nie. Naše víno je plnohodnotné víno z tradičného regiónu Porýnie. Čo ho odlišuje od klasického vína, je jeden krok vo výrobe naviac - extrakcia alkoholu. Tak v ňom ostáva všetko (okrem alkoholu), čo robí víno vínom: chuť, vôňa, triesloviny i charakter pôvodnej odrody.

Koľko kalórií obsahuje víno bez alkoholu?

Málo. Odstránením alkoholu sa výrazne redukuje i kalorická hodnota vína. Naše víno obsahuje iba jednu tretinu kalórií klasického vína. (100 ml obsahuje cca. 26 Kcal. = 110 KJ).

Zachováva si dealkoholizované víno zdravotné účinky klasického vína?

Áno! Mnohé vedecké výskumy dokázali, že sa aktívne látky v dealkoholizovanom víne zachovajú. Pri konzumácií dealkoholizovaného, červeného vína sa zistil pozitívny zdravotný efekt dokonca vyšší ako pri klasickom. Jedná sa o pôsobenie flavonoidu - katechín, ktorý sa nachádza vo víne a priaznivo ovplyvňuje činnosť srdca. Životnosť tejto zložky je v dealkoholizovanom víne o hodinu dlhšia.

Môžem piť dealkoholizované víno, keď som diabetik?

Dealkoholizované vína obsahujú malé množstvo cukru, preto by ich mali diabetici konzumovať iba po porade s lekárom. Obsahujú cca 4 až 5% cukru.

Je nealko víno vhodné pre deti?

Nie, nie je. Vína Carl Jung nie sú žiadne mušty, limonády, alebo rýchle "špunty", ale skutočné víno, ktoré bolo zbavené alkoholu. Z výchovných a etických dôvodov, preto deťom ponúkať tieto vína nedoporučujeme.